załącznik pit-28b

PIT-28/B (SPÓŁKI – RYCZAŁT)

załącznik pit-28bPIT-28/B – informacja o przychodach podatnika z działalności prowadzonej w formie spółki (spółek) osób fizycznych.

To załącznik składany z deklaracją PIT-28. Złożyć powinny go jedynie osoby, które rozliczają przychody ze spółek jawnych bądź cywilnych (rozliczanych w formie ryczałtu).

Deklaracją PIT-28 razem z załącznikiem PIT-28/B składają wyłącznie wspólnicy, a nie sama spółka cywilna/jawna. Podatnik będący wspólnikiem w wielu spółkach składa jeden załącznik, chyba że zabraknie na nim miejsca na wskazanie wszystkich spółek – wtedy powinien wypełnić kolejny załącznik.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!