korekta

Jaki jest czas na złożenie korekty PIT?

korektaNa złożenie korekty PIT mamy 5 lat od końca roku, w którym składana była deklaracja. Jeśli więc pomylisz się w deklaracji PIT za 2017 rok (złożonej w 2018 roku) czas na złożenie korekty masz aż do końca 2023 roku.

Warto jest jednak złożyć korektę PIT jak najszybciej, natychmiast po zauważeniu błędów. Jeśli nie złożymy korekty PIT i to urząd skarbowy jako pierwszy zauważy nasz błąd, możemy zostać ukarani wysoką grzywną. Ale nawet złożenie korekty nie zdejmuje z nas wszystkich zobowiązań finansowych. Dzięki złożeniu korekty PIT możemy uniknąć ukarania za przestępstwo skarbowe, jednak odsetki od nieterminowej zapłaty podatku i tak będziemy musieli opłacić.

Korektę, tak jak zwykły PIT można rozliczyć przez internet.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!