Częste błędy w formularzu PIT [Aktualizacja 2023]

Najczęściej popełniane błędy w deklaracjach PIT dotyczą nieprawidłowego wypełnienia formularza, braku wymaganych załączników lub nieuzasadnionego skorzystania z ulg podatkowych. Inne częste błędy to np. błędne wskazanie numeru rachunku bankowego do zwrotu nadpłaconego podatku, brak potwierdzenia odbioru deklaracji przez urząd skarbowy czy też złe określenie stawki podatku dochodowego. Aby uniknąć takich błędów, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją wypełnienia formularza PIT oraz zasięgnąć porady specjalisty w przypadku wątpliwości.

Błędy w deklaracji PIT mogą prowadzić do konieczności poprawienia deklaracji i ponownego jej złożenia, co może być czasochłonne i wymagać dodatkowych wysiłków. W niektórych przypadkach błędy w deklaracji mogą skutkować dodatkowymi kosztami lub nawet konsekwencjami prawnymi, jeżeli są one uznane za celowe lub rażąco nieuczciwe. Dlatego też warto dokładnie sprawdzić wypełnianą deklarację i unikać popełniania błędów, aby uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!