Najczęstsze błędy w deklaracjach PIT 2020

Najczęstsze błędy w deklaracjach PIT 2021

Złożenie zeznania podatkowego w terminie to jeden z najważniejszych obowiązków podatnika. Jakie są błędy w deklaracjach PIT 2020 za 2021 rok? Wielu z nas nie jest specjalistami w tej dziedzinie, przez co łatwo o pomyłkę. Przygotowując zeznanie podatkowe warto być uważnym i skupionym – może to nas uchronić przed częstymi błędami, której pojawiają się w deklaracjach.

Błędnie wypełniona deklaracja podatkowa może prowadzić do kar nałożonych przez urząd skarbowy. Poważne błędy mogą być traktowane jako wykroczenia lub przestępstwo. W mniej rażących uchybieniach możemy się narazić na sytuację, że z własnej winy zapłacimy wyższy podatek niż jest to konieczne. Warto pamiętać, że nawet przy pomyłce mamy prawo do złożenia korekty naszego zeznania.

Do najczęstszych błędów w zeznaniach podatkowych należy rozliczanie się na błędnym formularzu PIT, podanie błędnego identyfikatora podatkowego, pomyłki w obliczeniach, czy wprowadzenie niewłaściwego adresu. Nieuprawnione rozliczenie się wspólnie z małżonkiem, nieuprawnione rozliczenie się jako osoba samotnie wychowująca dziecko to równie częste błędy.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!