Najczęstsze błędy w deklaracjach PIT 2020

Najczęstsze błędy w deklaracjach PIT 2021

Złożenie zeznania podatkowego w terminie to jeden z najważniejszych obowiązków podatnika. Jakie są błędy w deklaracjach PIT 2020 za 2021 rok? Wielu z nas nie jest specjalistami w tej dziedzinie, przez co łatwo o pomyłkę. Przygotowując zeznanie podatkowe warto być uważnym i skupionym – może to nas uchronić przed częstymi błędami, której pojawiają się w deklaracjach.

Błędnie wypełniona deklaracja podatkowa może prowadzić do kar nałożonych przez urząd skarbowy. Poważne błędy mogą być traktowane jako wykroczenia lub przestępstwo. W mniej rażących uchybieniach możemy się narazić na sytuację, że z własnej winy zapłacimy wyższy podatek niż jest to konieczne. Warto pamiętać, że nawet przy pomyłce mamy prawo do złożenia korekty naszego zeznania.

Do najczęstszych błędów w zeznaniach podatkowych należy rozliczanie się na błędnym formularzu PIT, podanie błędnego identyfikatora podatkowego, pomyłki w obliczeniach, czy wprowadzenie niewłaściwego adresu. Nieuprawnione rozliczenie się wspólnie z małżonkiem, nieuprawnione rozliczenie się jako osoba samotnie wychowująca dziecko to równie częste błędy.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2024)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!