Czy program do rozliczania PIT przez Internet jest łatwy w obsłudze?

program do pitProgramy do rozliczenia podatkowego są bardzo intuicyjne w związku z czym nawet osoby, które nie mają często styczności w komputerem, przeważnie nie mają problemów z ich obsługą.

Program, który oferujemy na naszym portalu posiada dwa tryby pracy. Tryb “aktywne formularze” przeznaczony dla osób zaznajomionych z drukami oraz tryb “PIT Asystent” przeznaczony dla mniej doświadczonych. W trybie PIT Asystent podatnik jest prowadzony krok po kroku przez kolejne etapy rozliczenia podatkowego, a program podpowiada, jakie dane wpisać do poszczególnych rubryk. Tym sposobem, nawet jeśli podatnik nie miał wcześniej styczności z programem, nie będzie miał trudności z jego obsługą.

Wypełnienie zeznania online za pomocą programu jest łatwiejsze niż papierowego druku, ponieważ program sam obliczy podatek. Korzystając z programu podatnik nie musi również znać aktualnych przepisów, takich jak na przykład wysokość ulg. Program nie pozwoli na odliczenie więcej niż pozwalają przepisy, nie ma więc obaw o późniejsze problemy z urzędem skarbowym.

Osoby, które już podjęły się bez pomocy księgowego obliczyć podatek, w kolejnych latach również decydują się na samodzielne wypełnienie deklaracji, właśnie przy pomocy darmowych programów do PIT. W bazie programu zastają zapisane dane, które podatnik wpisywał w poprzednim roku. Dlatego wypełnianie deklaracji w latach kolejnych jest jeszcze łatwiejsze.

Z myślą o osobach, które mimo wszystko napotkają na trudności z obsługą programu, przygotowaliśmy instrukcję w formie krótkiego filmu:

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.