Pytanie od podatnika: Zgubiony PIT za 2015 rok a wysyłka przez internet

wysyłanie edeklaracji przez internet

“Chciałem wypełnić i złożyć zeznanie podatkowe PIT37 przez internet, niestety nie mogę odnaleźć zeszłorocznego zeznania podatkowego a co się z tym wiąże nie znam kwoty zeszłorocznej potrzebnej do podpisania aktualnego zeznania. Co mogę w tej sytuacji zrobić?”

W przypadku zgubienia zeszłorocznego zeznania podatkowego, można zgłosić się do urzędu skarbowego z prośbą o wydanie kopii. Urząd skarbowy powinien wydać kopię deklaracji PIT, niezależnie czy została złożona w formie papierowej, czy przez internet. Niestety nie ma możliwości, aby odzyskać zgubione zeznanie w inny sposób, np. pobierając gdzieś z internetu.

W praktyce więc, w przypadku zgubienia PITu za 2015 rok, najwygodniej będzie wydrukować z programu do rozliczania PIT wypełniony formularz, podpisać ręcznie i złożyć do urzędu skarbowego w formie papierowej.

Inna możliwość – jeżeli posiada się formularz PIT-11 za 2015 rok – to sprawdzić, ile wyniósł zeszłoroczny przychód. Poszukiwana kwota znajduje się w części E formularza PIT-11 (dochody podatnika, pobrane zaliczki oraz pobrane składki), w kolumnie “przychód”. W przypadku więcej niż jednego źródła przychodu, należy zsumować wszystkie kwoty i tą liczbę podać jako podpis e-deklaracji.

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.