wysyłanie edeklaracji przez internet

Pytanie od podatnika: Zgubiony PIT za 2015 rok a wysyłka przez internet

„Chciałem wypełnić i złożyć zeznanie podatkowe PIT37 przez internet, niestety nie mogę odnaleźć zeszłorocznego zeznania podatkowego a co się z tym wiąże nie znam kwoty zeszłorocznej potrzebnej do podpisania aktualnego zeznania. Co mogę w tej sytuacji zrobić?”

W przypadku zgubienia zeszłorocznego zeznania podatkowego, można zgłosić się do urzędu skarbowego z prośbą o wydanie kopii. Urząd skarbowy powinien wydać kopię deklaracji PIT, niezależnie czy została złożona w formie papierowej, czy przez internet. Niestety nie ma możliwości, aby odzyskać zgubione zeznanie w inny sposób, np. pobierając gdzieś z internetu.

W praktyce więc, w przypadku zgubienia PITu za 2015 rok, najwygodniej będzie wydrukować z programu do rozliczania PIT wypełniony formularz, podpisać ręcznie i złożyć do urzędu skarbowego w formie papierowej.

Inna możliwość – jeżeli posiada się formularz PIT-11 za 2015 rok – to sprawdzić, ile wyniósł zeszłoroczny przychód. Poszukiwana kwota znajduje się w części E formularza PIT-11 (dochody podatnika, pobrane zaliczki oraz pobrane składki), w kolumnie „przychód”. W przypadku więcej niż jednego źródła przychodu, należy zsumować wszystkie kwoty i tą liczbę podać jako podpis e-deklaracji.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!