Numer referencyjny deklaracji podatkowej

Potwierdzenie złożenia deklaracji podatkowej

Numer referencyjny nadawany jest deklaracji podatkowej złożonej przez internet w chwili wprowadzenia jej do systemu informatycznego organu podatkowego. Przyznanie numeru nie oznacza bynajmniej, iż dana deklaracja podatkowa została złożona prawidłowo. Pozytywną (pod względem formalnym) weryfikację potwierdza bowiem dopiero przyznanie numeru UPO.

W procedurach stosowanych przez organy skarbowe numer referencyjny pełni funkcję numeru sprawy, czyli stanowi po prostu przyporządkowanie czynnościom danego podatnika konkretnego numeru.

Nadanie tego numeru nie świadczy od razu o pozytywnej weryfikacji formalnej deklaracji podatkowej. Weryfikacja następuje bowiem już po nadaniu numeru referencyjnego. O spełnieniu obowiązku złożenia rozliczenia PIT informuje dopiero Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Podobnie przedstawia się kwestia daty doręczeniaokreśla ją właśnie UPO, a nie numer referencyjny.

Jeżeli deklaracji podatkowej nie został nadany numer referencyjny, to druk w ogóle nie trafił do systemu. Taka sytuacja może zdarzyć się w efekcie problemu z połączeniem internetowym lub przeciążeniem systemu.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!