formularze pit

W jaki sposób złożyć PIT?

Jak dostarczyć PIT do urzędu skarbowego?

Jest na to kilka sposobów:

  1. Osobista wizyta w urzędzie skarbowym – wadą tego sposobu jest konieczność czekania w kolejce, zwłaszcza jeżeli PIT składamy dopiero w kwietniu, kiedy składa go większość podatników. Zaletą jest możliwość szybkiego poprawienia ewentualnych błędów. Składany PIT jest od razu przeglądany przez urzędnika, więc jeśli popełniliśmy jakiś wyraźny błąd, możemy go od razu poprawić.
  2. Wysłanie PITu pocztą – najlepiej listem poleconym, z potwierdzeniem odbioru. Ten sposób złożenia PITu również może wymagać poświęcenia czasu na czekanie w kolejce, dodatkowo wydamy kilka złotych na wysłanie przesyłki poleconej. Zaletą takiego sposobu złożenia PIT jest fakt, że jako termin złożenia traktowany jest termin nadania przesyłki. Zapominalscy, którzy przypomnieli sobie o złożeniu PIT na 3 godziny przed północą, mogą udać się na pocztę otwartą całodobowo i mają możliwość złożenia PITu w terminie.
  3. Złożenie PITu przez Internet – sposób szybki, niewymagający wychodzenia z domu. Możesz wykorzystać do tego celu nasz bezpłatny program. Ten sposób na złożenie PITu jest zalecany przez same urzędy i Ministerstwo Finansów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Jak wysłać PIT przez Internet.
  4. Skorzystanie z Pitomatu – pitomaty to automaty przyjmujące zeznania PIT. Nie jest to rozpowszechniona forma składania PITów. Pitomaty znajdują się tylko w Warszawie, w niektórych urzędach dzielnicy.

Obejrzyj film przedstawiający jak wypełnić PIT-37 i złożyć deklarację przez Internet:

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!