W jaki sposób złożyć PIT?

Jak dostarczyć PIT do urzędu skarbowego?

Jest na to kilka sposobów:

  1. Osobista wizyta w urzędzie skarbowym – wadą tego sposobu jest konieczność czekania w kolejce, zwłaszcza jeżeli PIT składamy dopiero w kwietniu, kiedy składa go większość podatników. Zaletą jest możliwość szybkiego poprawienia ewentualnych błędów. Składany PIT jest od razu przeglądany przez urzędnika, więc jeśli popełniliśmy jakiś wyraźny błąd, możemy go od razu poprawić.
  2. Wysłanie PITu pocztą – najlepiej listem poleconym, z potwierdzeniem odbioru. Ten sposób złożenia PITu również może wymagać poświęcenia czasu na czekanie w kolejce, dodatkowo wydamy kilka złotych na wysłanie przesyłki poleconej. Zaletą takiego sposobu złożenia PIT jest fakt, że jako termin złożenia traktowany jest termin nadania przesyłki. Zapominalscy, którzy przypomnieli sobie o złożeniu PIT na 3 godziny przed północą, mogą udać się na pocztę otwartą całodobowo i mają możliwość złożenia PITu w terminie.
  3. Złożenie PITu przez Internet – sposób szybki, niewymagający wychodzenia z domu. Możesz wykorzystać do tego celu nasz bezpłatny program. Ten sposób na złożenie PITu jest zalecany przez same urzędy i Ministerstwo Finansów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Jak wysłać PIT przez Internet.
  4. Skorzystanie z Pitomatu – pitomaty to automaty przyjmujące zeznania PIT. Nie jest to rozpowszechniona forma składania PITów. Pitomaty znajdują się tylko w Warszawie, w niektórych urzędach dzielnicy.

Obejrzyj film przedstawiający jak wypełnić PIT-37 i złożyć deklarację przez Internet:

pobierz program do rozliczenia pit

3 komentarze

  1. Przekonali mnie Państwo do tego internetu. Dotychczas jak ognia unikałam tych nowych programów do rozliczania PIT, ale moje dzieci już od kilku lat w ten sposób składają PIT i twierdzą, że teraz inaczej się nie składa ;) Więc skoro inaczej się nie składa, to ja też muszę przez internet ;) To moje noworoczne postanowienie, a ja je spełniam!

  2. Pani Krystyno, gratulujemy decyzji! Jesteśmy pewni, że zdziwi się Pani jak proste jest rozliczenie PIT przez internet :)

  3. Ktoś jeszcze wysyła pity pocztą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.