małżeństwo

PIT – Ulga małżeńska

małżeństwoPolskie przepisy ustawy o PIT nie przewidują „ulgi małżeńskiej” jednak małżeństwa mogą liczyć na pewne udogodnienia.

Wspólne rozliczenie PITu

W niektórych przypadkach warto jest skorzystać z możliwości wspólnego rozliczenia PITu. Będzie to korzystne w przypadku małżeństw, w których jedna osoba nie pracuje lub zarabia bardzo niewiele oraz wtedy, kiedy jedna z osób ma na tyle wysokie zarobki, że kwalifikuje się do stawki podatku 32%.

Darowizny, spadki

Darowizny na rzecz małżonka, a także spadki i pożyczki są zwolnione z opodatkowania.

Przeczytaj więcej o darowiznach i spadkach.

Ulga na dzieci

Ulga na dzieci obowiązuje nie tylko dla małżeństw, ale również dla osób, które nie są w związku małżeńskim. Małżeństwa jednak, jeżeli rozliczają się wspólnie, mają zwiększony limit dochodu uprawniający do ulgi za jedno dziecko. Zachęcamy do zapoznania się z przepisami dotyczącymi ulgi prorodzinnej.

Obejrzyj film przedstawiający jak rozliczyć PIT online z małżonkiem i skorzystać z ulgi na dzieci:

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!