małżeństwo

PIT – Ulga małżeńska

małżeństwoPolskie przepisy ustawy o PIT nie przewidują „ulgi małżeńskiej” jednak małżeństwa mogą liczyć na pewne udogodnienia.

Wspólne rozliczenie PITu

W niektórych przypadkach warto jest skorzystać z możliwości wspólnego rozliczenia PITu. Będzie to korzystne w przypadku małżeństw, w których jedna osoba nie pracuje lub zarabia bardzo niewiele oraz wtedy, kiedy jedna z osób ma na tyle wysokie zarobki, że kwalifikuje się do stawki podatku 32%.

Darowizny, spadki

Darowizny na rzecz małżonka, a także spadki i pożyczki są zwolnione z opodatkowania.

Przeczytaj więcej o darowiznach i spadkach.

Ulga na dzieci

Ulga na dzieci obowiązuje nie tylko dla małżeństw, ale również dla osób, które nie są w związku małżeńskim. Małżeństwa jednak, jeżeli rozliczają się wspólnie, mają zwiększony limit dochodu uprawniający do ulgi za jedno dziecko. Zachęcamy do zapoznania się z przepisami dotyczącymi ulgi prorodzinnej.

Obejrzyj film przedstawiający jak rozliczyć PIT online z małżonkiem i skorzystać z ulgi na dzieci:

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!