samotna mama

Jaki PIT wybrać – matka samotnie wychowująca dziecko

Z możliwości rozliczenia PITu jako matka samotnie wychowująca dziecko mogą skorzystać matki osiągające dochody opodatkowane na zasadach ogólnych. Muszą więc wypełnić PIT-37 (umowa o pracę, zlecenie lub dzieło) lub PIT-36 (między innymi działalność gospodarcza).

Aby rozliczyć się wspólnie z dzieckiem nie trzeba wypełniać żadnego dodatkowego formularza. Wystarczy w formularzu PIT-37 lub PIT-36 na pierwszej stronie, w części „wybór sposobu opodatkowania” zaznaczyć „w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci„. Zarówno formularz PIT-37 jak i PIT-36 można rozliczyć online.

Przeczytaj więcej o przepisach dotyczących osób samotnie wychowujących dzieci.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!