żołnierz

Jaki PIT dla żołnierza?

żołnierzPodobnie jak osoby zatrudnione na umowie o pracę albo zlecenie, żołnierze składają deklarację PIT-37 (możliwe jest rozliczenie PIT-37 online). Wypełniają ją na podstawie otrzymanej deklaracji PIT-11.

Żołnierze zawodowi nie podlegają powszechnemu systemowi emerytalnemu w ZUS (objęci są odrębnym systemem zaopatrzenia emerytalnego), dlatego na otrzymanej przez nich deklaracji PIT nie znajdą się składki na ubezpieczenie społeczne. Inna sytuacja dotyczy żołnierzy niezawodowych. Żołnierze niezawodowi (z wyjątkiem żołnierzy pełniących służbę kandydacką) podlegają ubezpieczeniom społecznym w ZUS, na ich deklaracji PIT-11 powinny więc znaleźć się składki na ZUS.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!