zawieszona działalność

Jaki pit – zawieszona działalność gospodarcza

zawieszona działalnośćZgodnie z przepisami, osoba, która nie zlikwidowała działalności gospodarczej, a jedynie zawiesiła ją, jest uznawana za osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Z tego względu, nie jest zwolniona z obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego i składa ten sam formularz PIT, jak podczas rzeczywistego prowadzenia działalności.

Obowiązujący formularz PIT zależy więc od wybranej formy opodatkowania:

  • zasady ogólne (podatek progresywny) – PIT-36
  • podatek liniowy – PIT-36L
  • ryczałt ewidencjonowany – PIT-28
  • karta podatkowa – PIT-16A

Podczas zawieszenia działalności gospodarczej jesteś natomiast zwolniony z rozliczeń z Urzędem Skarbowym podczas roku podatkowego, tzn. z przesyłania zaliczek na podatek dochodowy oraz składania deklaracji VAT.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!