formularz pit-8c

Jak rozliczyć PIT-8C – inne źródła?

formularz pit-8cOdpowiednim formularzem do rozliczenia dochodów z „innych źródeł” jest formularz PIT-36.

Jeżeli więc pracowałeś na umowę o pracę, zlecenie czy dzieło, ale oprócz PITu-11 otrzymałeś od pracodawcy również PIT-8C, wypełniasz nie PIT-37, ale PIT-36.

W formularzu tym „inne źródła” z PITu-8C należy przepisać do wiersza „inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 7”. Dochody z umowy o pracę należy przepisać do wiersza 1 – „należności ze stosunku: pracy, służbowego, spółdzielczego i z pracy nakładczej, a także zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego wypłacone przez zakład pracy”. Do wykazania dochodów z umowy zlecenia albo o dzieło służy natomiast wiersz „działalność wykonywana osobiście”.

Osoby, które uzyskiwały dochody kapitałowe (część F w deklaracji PIT-8C) powinny natomiast wypełnić formularz PIT-38.

Formularz PIT-36, tak jak inne formularze można rozliczyć online.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Mogą Cię zainteresować:

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!