załącznik pit/o

PIT/O (PIT 0) – gdzie wpisać ulgę na leki?

załącznik pit/oOsoby korzystające z ulgi na leki często mają problem z rozliczeniem takich wydatków w załączniku PIT/O, ponieważ nie zawiera on rubryki „ulga na leki”.

Gdzie należy więc zawrzeć ulgę na leki?

Ulga na leki nie jest oddzielną ulgą, dlatego nie ma dla niej oddzielnej rubryki. Wydatki na leki można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej, odpowiednią rubryką jest więc „Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych„.

Najszybszym i najprostszym sposobem na wypełnienie załącznika PIT/O jest rozliczenie pit przez internet do czego możecie wykorzystać nasz darmowy program.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!