załącznik pit/zg

PIT/ZG (DOCHODY Z ZAGRANICY)

załącznik pit/zgPIT/ZG – informacja o wysokości dochodów z zagranicy o zapłaconym podatku w roku podatkowym .

To załącznik, który złożyć powinny osoby rozliczające przychody uzyskane w 2012 r. od zagranicznych podmiotów albo osoby wyjeżdżające za pracą poza terytorium Polski. Obowiązek rozliczenia przychodów drukiem PIT/ZG nie dotyczy pracowników będących za granicą w delegacji, jeśli pracują na rzecz firmy zarejestrowanej w Polsce.

PIT/ZG może być załącznikiem do formularzy PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Druk dołączyć należy do każdego zeznania osobno.

Osoba osiągająca przychody z zagranicy musi pamiętać, że jeśli pracowała dla firm z kilku różnych państw, to dla każdego z nich powinna wypełnić odrębny druk PIT/ZG.

Rozliczające się wspólnie małżeństwa powinny natomiast pamiętać, iż jeśli jedno (lub oboje) z małżonków osiągnęło przychód z zagranicy, to załącznik PIT/ZG trzeba złożyć oddzielnie.

Przeczytaj więcej:

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!