załącznik pit/zg

PIT/ZG (DOCHODY Z ZAGRANICY)

załącznik pit/zgPIT/ZG – informacja o wysokości dochodów z zagranicy o zapłaconym podatku w roku podatkowym .

To załącznik, który złożyć powinny osoby rozliczające przychody uzyskane w 2012 r. od zagranicznych podmiotów albo osoby wyjeżdżające za pracą poza terytorium Polski. Obowiązek rozliczenia przychodów drukiem PIT/ZG nie dotyczy pracowników będących za granicą w delegacji, jeśli pracują na rzecz firmy zarejestrowanej w Polsce.

PIT/ZG może być załącznikiem do formularzy PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Druk dołączyć należy do każdego zeznania osobno.

Osoba osiągająca przychody z zagranicy musi pamiętać, że jeśli pracowała dla firm z kilku różnych państw, to dla każdego z nich powinna wypełnić odrębny druk PIT/ZG.

Rozliczające się wspólnie małżeństwa powinny natomiast pamiętać, iż jeśli jedno (lub oboje) z małżonków osiągnęło przychód z zagranicy, to załącznik PIT/ZG trzeba złożyć oddzielnie.

Przeczytaj więcej:

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!