PIT/ZG (DOCHODY Z ZAGRANICY)

załącznik pit/zgPIT/ZG – informacja o wysokości dochodów z zagranicy o zapłaconym podatku w roku podatkowym .

To załącznik, który złożyć powinny osoby rozliczające przychody uzyskane w 2012 r. od zagranicznych podmiotów albo osoby wyjeżdżające za pracą poza terytorium Polski. Obowiązek rozliczenia przychodów drukiem PIT/ZG nie dotyczy pracowników będących za granicą w delegacji, jeśli pracują na rzecz firmy zarejestrowanej w Polsce.

PIT/ZG może być załącznikiem do formularzy PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Druk dołączyć należy do każdego zeznania osobno.

Osoba osiągająca przychody z zagranicy musi pamiętać, że jeśli pracowała dla firm z kilku różnych państw, to dla każdego z nich powinna wypełnić odrębny druk PIT/ZG.

Rozliczające się wspólnie małżeństwa powinny natomiast pamiętać, iż jeśli jedno (lub oboje) z małżonków osiągnęło przychód z zagranicy, to załącznik PIT/ZG trzeba złożyć oddzielnie.

Przeczytaj więcej:

Tagi:
pobierz program do rozliczenia pit

1 komentarz

  1. Nie wiem po co rozliczać się z podatku w naszym kraju zarabiając w innym kraju i płacąc podatek w tamtym kraju. Wychodzi na to że muszę podwójnie opłacać podatek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.