Kary za brak PIT 2020

Kary za brak rozliczenia PIT w 2021

Termin złożenia zeznania podatkowe za rok 2020 przypada na 30 kwietnia 2021. Warto zadbać o terminowość i dopełnić formalności na czas, tak aby nie narazić się na niepotrzebne nieprzyjemności i kary ze strony urzędu skarbowego.

Zgodnie z obowiązującą ustawą za niedotrzymanie terminu podatnikowi grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Oznacza to, że może zostać ukarany za wykroczenie, jeśli uszczupli lub narazi na uszczuplenie należność publiczno-prawną na kwotę nie wyższą niż pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia. Kara za przestępstwo skarbowe grozi, gdy uszczuplenie wynosi powyżej tej kwoty. Kary, które może nałożyć urząd skarbowy wahają się w przypadku wykroczenia od 185 zł do 37 000 zł. W przypadku przestępstwa skarbowego kara finansowa może wynosić od 616,60 zł do 4 932 800 zł. Takim sytuacjom grozi również kara ograniczenia lub pozbawienia wolności.

W wyniku spóźnienia w złożeniu deklaracji musimy się również liczyć z koniecznością zapłaty odsetek za zwłokę. Nie mamy także możliwości przekazania 1% podatku wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Nie skorzystamy także z możliwości rozliczenia się wraz z małżonkiem.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!