Kary za brak PIT 2020

Kary za brak rozliczenia PIT w 2021

Termin złożenia zeznania podatkowe za rok 2020 przypada na 30 kwietnia 2021. Warto zadbać o terminowość i dopełnić formalności na czas, tak aby nie narazić się na niepotrzebne nieprzyjemności i kary ze strony urzędu skarbowego.

Zgodnie z obowiązującą ustawą za niedotrzymanie terminu podatnikowi grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Oznacza to, że może zostać ukarany za wykroczenie, jeśli uszczupli lub narazi na uszczuplenie należność publiczno-prawną na kwotę nie wyższą niż pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia. Kara za przestępstwo skarbowe grozi, gdy uszczuplenie wynosi powyżej tej kwoty. Kary, które może nałożyć urząd skarbowy wahają się w przypadku wykroczenia od 185 zł do 37 000 zł. W przypadku przestępstwa skarbowego kara finansowa może wynosić od 616,60 zł do 4 932 800 zł. Takim sytuacjom grozi również kara ograniczenia lub pozbawienia wolności.

W wyniku spóźnienia w złożeniu deklaracji musimy się również liczyć z koniecznością zapłaty odsetek za zwłokę. Nie mamy także możliwości przekazania 1,5% podatku wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Nie skorzystamy także z możliwości rozliczenia się wraz z małżonkiem.

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia: 

Alivia juz od ponad 12 lat pomaga chorym na raka w finansowaniu nierefundowanych terapii, konsultacji, niezbędnych badań i dojazdów do ośrodka leczenia. Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla chorych na raka. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać chorym walczyć o najlepsze leczenie, ich zdrowie i dłuższe życie. Pomóż nam walczyć dalej! Wpisz w swoją deklarację KRS 0000358654

Dowiedz się więcej: https://alivia.org.pl/wspieraj/1procent/

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!