małżeństwo

Wspólne rozliczenie PIT teraz również po terminie

Rozliczenie podatku wspólnie z małżonkiem albo z dzieckiem jako samotny rodzic dotychczas było możliwe tylko wtedy, jeśli deklaracja PIT została złożona terminowo. W 2019 roku nadejdą zmiany, korzystne dla spóźnialskich. 

Przypomnijmy, że rozliczenie PIT wspólnie z małżonkiem pozwala na zmniejszenie podatku, w sytuacji gdy jeden z małżonków przekracza próg podatkowy 32% a drugi nie, a także wtedy, gdy pracuje tylko jeden z małżonków. Na takich samym zasadach jak z małżonkiem, osoby samotnie wychowujące dziecko, mogą rozliczyć się wspólnie z dzieckiem. Dotychczas prawo do wspólnego rozliczenia nie obowiązywało osób, które PIT złożyły po terminie.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o PIT, w 2019 roku również osoby, które spóźnią się ze złożeniem deklaracji PIT, będą mogły skorzystać z preferencyjnego opodatkowania. Dotyczy to także korekty PIT złożonej po 30 kwietnia.

Zmiany będą obowiązywać już przy rozliczaniu dochodu za 2018 rok.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!