Wspólne rozliczenie PIT teraz również po terminie

małżeństwo

Rozliczenie podatku wspólnie z małżonkiem albo z dzieckiem jako samotny rodzic dotychczas było możliwe tylko wtedy, jeśli deklaracja PIT została złożona terminowo. W 2019 roku nadejdą zmiany, korzystne dla spóźnialskich. 

Przypomnijmy, że rozliczenie PIT wspólnie z małżonkiem pozwala na zmniejszenie podatku, w sytuacji gdy jeden z małżonków przekracza próg podatkowy 32% a drugi nie, a także wtedy, gdy pracuje tylko jeden z małżonków. Na takich samym zasadach jak z małżonkiem, osoby samotnie wychowujące dziecko, mogą rozliczyć się wspólnie z dzieckiem. Dotychczas prawo do wspólnego rozliczenia nie obowiązywało osób, które PIT złożyły po terminie.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o PIT, w 2019 roku również osoby, które spóźnią się ze złożeniem deklaracji PIT, będą mogły skorzystać z preferencyjnego opodatkowania. Dotyczy to także korekty PIT złożonej po 30 kwietnia.

Zmiany będą obowiązywać już przy rozliczaniu dochodu za 2018 rok.

pobierz program do rozliczenia pit

1 komentarz

 1. HoOkAh MaGic наш официальный бренд
  Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
  и возможно приобрести кальяны и всё для них.
  Доставка по всей России
  Бесплатная консультация
  Отправка в день заказа
  Персональные скидки
  Строго 18+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.