pit przez inernet

Rozliczenie PIT przez Internet – co potrzebne?

pit przez inernetDokumenty potrzebne do rozliczenia PIT przez Internet

Dokumenty, których potrzebujesz do rozliczenia PIT przez Internet nie różnią się zasadniczo od dokumentów potrzebnych przy tradycyjnym wypełnianiu PIT. Potrzebujesz więc swoje dane osobowe, deklarację PIT otrzymaną od pracodawcy oraz dokumenty poświadczające prawo do ulg i odliczeń. Dokumentów poświadczających prawo do ulg oczywiście nie musisz składać przez internet (ani drogą tradycyjną), jednak należy zachować je w domu na okres 5 lat na wypadek kontroli skarbowej. Przydadzą się również do zsumowania na przykład wydatków na cele rehabilitacyjne albo wydatków na internet, jeżeli korzystasz z wymienionych ulg.

Potrzebujesz tylko jednego dodatkowego dokumentu, aby wysłać PIT przez Internet a mianowicie zeznanie roczne z poprzedniego roku (lub PIT-11 z poprzedniego roku). W celu weryfikacji tożsamości konieczne jest podanie kwoty przychodu z poprzedniego roku rozliczeniowego, w 2017 roku podajemy więc kwotę przychodu za 2015 rok (tą, którą wykazaliśmy w zeznaniu wypełnianym w 2016 roku).

Co potrzeba do rozliczenia PIT przez Internet – program

System e-Deklaracje umożliwia wypełnienie PITu za pomocą specjalnej aplikacji lub wtyczki do programu Adobe Reader. Zarówno aplikację jak i wtyczkę można pobrać z systemu e-Deklaracje.

Łatwiejszym sposobem, często wykorzystywanym przez podatników jest jednak skorzystanie z programu do PIT stworzonego przez wykwalifikowaną firmę, a nie Ministerstwo Finansów. Możesz pobrać taki program (całkowicie darmowy) klikając na „pobierz za darmo” pod poniższym artykułem. Program jest bardziej intuicyjny i protszy w obsłudze, niż aplikacje przygotowane dla podatników przez Ministerstwo. Umożliwia też szybkie wysłanie PITu do urzędu skarbowego.

Program działa na komputerach z systemem Windows, zarówno w najnowszych wersjach – 8 i 8.1, jak i w starszych – Windows 7 oraz XP. Jeżeli korzystasz z systemu Linux lub Mac będziesz potrzebował wersji online, którą również udostępniamy za darmo. Dowiedz się więcej.

Obejrzyj film przedstawiający jak rozliczyć PIT przez Internet z wykorzystaniem programu PIT Projekt.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!