Wstępne zeznanie podatkowe (PFR)

Zgodnie z obietnicami Ministerstwa Finansów, ruszyła właśnie usługa PFR (ang. Pre-Filled tax Return), czyli wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Na czym to polega i czy faktycznie można uznać, że “fiskus wypełnia pity”?

Otóż nie. Fiskus nie wypełnia PITów. Zeznanie jest wypełnione jedynie “wstępnie”, to znaczy zawiera informacje, jakie pracodawcy zawarli na formularzach PIT-11. Przyspiesza to wypełnienie zeznania, ponieważ podatnik nie musi przepisywać kwot z PIT-11 na PIT-37.

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe jest dostępne po zalogowaniu na stronie Portalu Podatkowego. Aby uzyskać dostęp do wstępnego zeznania należy podać kwotę przychodu za 2014 rok, zatem na PIT-11 i tak trzeba zajrzeć.

Usługa PFR dotyczy tylko PIT-37. Podatnicy, którzy rozliczają się na PIT-36 lub na innym formularzu, nie skorzystają ze wstępnego zeznania.

Wstępne zeznanie podatkowe nie uwzględnia:

Podatnicy, którym przysługują ulgi lub wolą przekazać 1% podatku do OPP zamiast do Skarbu Państwa, muszą samodzielnie wypełnić odpowiednie rubryki.

Z tego względu zachęcamy do rozliczenia pit przez internet za pomocą naszego darmowego programu do rozliczania PIT. Wypełniając PIT naszym programem przekażesz 1% podatku Fundacji Alivia, która wspiera osoby chore na nowotwory, finansując im nowoczesne leczenie. Numer KRS Alivii będzie od razu wpisany, zatem nie będziesz musiał nic wypełniać na tym kroku.

Nasz program umożliwia wypełnienie każdego formularza i skorzystanie z każdej przysługującej ulgi.

Zobacz jak wypełnić PIT-37 naszym programem w zaledwie 5 minut.

pobierz program do rozliczenia pit

3 komentarze

  1. To w moim przypadku to wstepne zeznanie podatkowe nic nie da. I tak bede musiał ulgi wpisać, tak samo jak 1 procent podatku. Nie wiem kto z tego wstępnego zeznania podatkowego skorzysta, bo z ulg to moze nie wszyscy korzystają ale jeden procent podatku chyba każdy odlicza.

  2. Maciu, nie każdy odlicza 1%. Podobno tylko połowa podatników to robi.

  3. Ja korzystałam ostatnio z tego wstepnego zeznania i troche to ułatwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.