pit przez internet

Wstępne zeznanie podatkowe (PFR)

Zgodnie z obietnicami Ministerstwa Finansów, ruszyła właśnie usługa PFR (ang. Pre-Filled tax Return), czyli wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Na czym to polega i czy faktycznie można uznać, że „fiskus wypełnia pity”?

Otóż nie. Fiskus nie wypełnia PITów. Zeznanie jest wypełnione jedynie „wstępnie”, to znaczy zawiera informacje, jakie pracodawcy zawarli na formularzach PIT-11. Przyspiesza to wypełnienie zeznania, ponieważ podatnik nie musi przepisywać kwot z PIT-11 na PIT-37.

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe jest dostępne po zalogowaniu na stronie Portalu Podatkowego. Aby uzyskać dostęp do wstępnego zeznania należy podać kwotę przychodu za 2014 rok, zatem na PIT-11 i tak trzeba zajrzeć.

Usługa PFR dotyczy tylko PIT-37. Podatnicy, którzy rozliczają się na PIT-36 lub na innym formularzu, nie skorzystają ze wstępnego zeznania.

Wstępne zeznanie podatkowe nie uwzględnia:

Podatnicy, którym przysługują ulgi lub wolą przekazać 1% podatku do OPP zamiast do Skarbu Państwa, muszą samodzielnie wypełnić odpowiednie rubryki.

Z tego względu zachęcamy do rozliczenia pit przez internet za pomocą naszego darmowego programu do rozliczania PIT. Wypełniając PIT naszym programem przekażesz 1% podatku Fundacji Alivia, która wspiera osoby chore na nowotwory, finansując im nowoczesne leczenie. Numer KRS Alivii będzie od razu wpisany, zatem nie będziesz musiał nic wypełniać na tym kroku.

Nasz program umożliwia wypełnienie każdego formularza i skorzystanie z każdej przysługującej ulgi.

Zobacz jak wypełnić PIT-37 naszym programem w zaledwie 5 minut.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!