Jak wysłać PIT przez Internet?

wysyłkaW celu wysłania PITu przez Internet należy skorzystać z sytemu e-Deklaracje przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Możliwe są dwa sposoby na wypełnienie i wysłanie PITu przez e-Deklaracje – zainstalowanie aplikacji e-Deklaracje Desktop lub specjalnej wtyczki do programu Adobe Reader.

Łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z naszego darmowego programu, który możesz ściągnąć poniżej. Program przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy wypełniania PITu przez Internet oraz pozwoli na proste wysłanie PITu przez system e-Deklaracje.

Przed wysłaniem PITu przygotuj swoją zeszłoroczną deklarację. Jako dowód Twojej tożsamości system e-Deklaracje poprosi o podanie kwoty przychodu za poprzedni okres rozliczeniowy (w 2018 poprosi o przychód z 2016).

Po wysłaniu PITu przez Internet otrzymasz od systemu e-Deklaracje specjalny dokument, tzw. UPO, które jest oficjalnym potwierdzeniem dostarczenia zeznania. Możesz go zapisać na swoim komputerze lub wydrukować.

Obejrzyj film przedstawiający rozliczenie oraz wysyłkę PIT online za pomocą naszego programu:

pobierz program do rozliczenia pit

1 komentarz

  1. Szkoda, że nie można wysłać pitu zwykłym mailem do urzędu skarbowego. Byłoby prościej, zwłaszcza dla takich starszych osób jak ja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.