Na jaki email wysłać PIT?

e-mailCzęsto zadawanym przez podatników pytaniem, jest pytanie na jaki adres e-mail wysłać PIT?

Odpowiedź jest prosta: PITów nie wysyłamy na email.

Do wysyłania formularzy PIT online służy system e-Deklaracje (Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów). Po wysłaniu deklaracji poprzez ten system otrzymujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest potwierdzeniem odebrania deklaracji przez urząd skarbowy. Deklaracja wysłana na jakikolwiek adres e-mail nie będzie uznana za dostarczoną.

Aby wysłać PIT drogą internetową możesz pobrać odpowiedni program lub wtyczkę ze strony Portalu Podatkowego lub skorzystać z naszego bezpłatnego programu, za pomocą którego łatwo i szybko wypełnisz PIT i wyślesz go poprzez system e-Deklaracje.

Obejrzyj film przedstawiający jak wypełnić i wysłać PIT przez internet:

pobierz program do rozliczenia pit

3 komentarze

  1. Ooo… a ja cały czas myślałam, że właśnie mailem wysyła się pit, prosto do urzędu skarbowego. Naprawdę nie mozna w ten sposób? To przeciez byłoby najłatwiejsze.

  2. Niestety nie można. Do złozenia pit przez internet konieczna jest weryfikacja tożsamości w postaci podania przychodu z poprzedniego zeznania podatkowego. W przypadku poczty elektronicznej taka weryfikacja byłaby niemożliwa.

  3. mns470310errtbh fYiTiTb lJh5 sBpkgk2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.