Czy jest dostępna instrukcja wypełniania PIT za 2014 rok, zawierająca wyjaśnienia do obliczenia podatku za 2014 rok?

Samodzielne obliczenie podatku z wykorzystaniem darmowego programu do rozliczenia PIT przez internet jest bardzo łatwe. Program jest intuicyjny, a dodatkowo użytkownik krok po kroku jest instruowany o tym, jak należy wypełnić deklarację. Na każdym etapie pojawiają się podpowiedzi, jakie dane należy wpisać do kolejnych rubryk formularza, przy czym w sytuacji błędnie uzupełnionych informacji natychmiast pojawia się komunikat o koniecznej korekcie. Program do PIT posiada wszystkie formularze i załączniki niezbędne dla prawidłowego sporządzenia deklaracji podatkowej, a także listę Urzędów Skarbowych. Wystarczy więc poprawnie wpisać dane do właściwych rubryk, aby otrzymać prawidłowo obliczony podatek należny.

Deklarację z pomocą programu do PIT może więc wypełnić każdy – nawet osoby, które czynią to po raz pierwszy. Wystarczy pamiętać o:

  • przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących uzyskanych dochodów (swoich oraz małżonka przy rozliczeniu wspólnym),
  • NIP (w przypadku rozliczenia wspólnego również NIP małżonka),
  • określeniu sposobu opodatkowania,
  • zsumowaniu przychodów i odjęciu od nich kosztów,
  • wykorzystaniu przysługujących ulg oraz odliczeń.

Program do PIT posiada opcję zapamiętywania wpisanych danych, dlatego można z niego korzystać przy sporządzaniu deklaracji podatkowych również w kolejnych latach. Wszystkie formularze PIT, załączniki i inne dokumenty są przez aplikację zapisywane i gotowe do wydruku.

Dla osób chcących samodzielnie obliczyć podatek przygotowana została instrukcja, która pomoże w prawidłowym wypełnieniu deklaracji PIT.

Instrukcja, jak wypełnić PIT

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.