Jaki okres obejmuje PIT?

Rozliczenie roczne podatku dochodowego obejmuje poprzedni rok podatkowy. Oznacza to, że do 30 kwietnia 2018 roku należy złożyć deklarację PIT za przychody uzyskane w okresie od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2017.

Wszelkie dochody uzyskane w styczniu 2018 albo później będą już rozliczane na początku 2019 roku.

pobierz program do rozliczenia pit

3 komentarze

  1. Pracowałem w jednej firmie od 01.12 do 31.12. Wynagrodzenie dostałem w styczniu wiadomo. Pytanie mam takie: Czy pracodawca ma obowiązek dostarczyć mi pit-11 do końca lutego, czy dopiero w przyszłym roku?

  2. Dopiero w przyszłym roku.

  3. Witam, w grudniu 2016 zmieniałam pracę. W 2017 dostałam do rozliczenia dwa pity od poprzedniego pracodawcy i obecnego. W tym roku ponownie przysłano mi dwa pity- od obecnego pracodawcy i pit od pracodawcy z którym byłam zwiazana umową do grudnia 2016? Proszę o wyjaśnienie dlaczego w tym roku otrzymałam ponownie dodatkowo pit od poprzedniego pracodawcy z którym moja umowa o prace wygasła w grudniu 2016?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.