formularze pit

Co jest potrzebne do rozliczenia PIT?

formularze pitDo rozliczenia PIT potrzebujemy chwili wolnego czasu, nasze dane osobowe oraz pewne dokumenty.

Najważniejszym dokumentem, którego potrzebujemy do rozliczenia PITu jest deklaracja PIT-11 otrzymana od pracodawcy. Niektóre osoby otrzymają również PIT-8C służący do rozliczenia dochodów giełdowych i z tzw. innych źródeł. Emeryci i renciści otrzymają deklarację PIT-40A lub PIT-11A.

W deklaracjach tych znajdują się kwoty uzyskanego przez nas przychodu, kwoty zaliczek pobranych przez płatnika oraz pobrane składki na ubezpieczenia. Musimy przepisać te kwoty do odpowiedniego w naszym przypadku PITu (zwykle PIT-37).

Przeczytaj, co zrobić jeśli pracodawca nie dostarczył PIT.

Dodatkowe dokumenty potrzebują osoby, które chcą skorzystać z ulg:

Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości wysłania PITu przez Internet potrzebujemy też kwoty przychodu wykazanej w deklaracji złożonej rok wcześniej.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!