W jaki sposób wykonać rozliczenie roczne ze świadczeń przedemerytalnych? Jaki formularz PIT obowiązuje w tym przypadku i o czym należy pamiętać?

Osoby pobierające z ZUS zasiłek przedemerytalny są zobowiązane do złożenia w urzędzie skarbowym rocznego rozliczenia podatkowego. Ma to na celu weryfikację wysokości wypłacanego świadczenia, gdzie w przypadku występujących różnić zwracane są:

  • przez ZUS naliczone kwoty
  • przez podatnika nadpłacone świadczenia.

Deklaracja podatkowa powinna zostać przedłożona bez względu na to, czy zasiłek pobierany był przez cały miniony rok rozliczeniowy, czy tylko przez kilka miesięcy. Wpływ na wybór właściwego formularza ma sytuacja podatkowa osoby pobierającej świadczenie przedemerytalne, dlatego najczęściej należy dokonać rozliczenia podatkowego na formularzu PIT-36 lub PIT-37. Oba formularze większość podatników rozlicza przez internet.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!