brak dochodów

Jaki PIT złożyć gdy brak dochodów?

brak dochodówObowiązek wypełnienia PITu w przypadku braku dochodów dotyczy jedynie podatników, którzy prowadzą działalność gospodarczą (nawet, jeśli jest zawieszona). Pozostałe osoby nie muszą wypełniać żadnego formularza PIT, jeśli nie uzyskały żadnych dochodów.

Z obowiązku umieszczania w rozliczeniu rocznym zwolnione są również dochody w wysokości mniejszej niż 200 zł brutto, uzyskane na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia.

Należy jednak pamiętać, że jako dochód uznawane jest nie tylko to, co zostanie zarobione w wyniku pracy, ale również zasiłki, emerytury, renty. Jeśli więc jesteś bezrobotnym bez prawa do zasiłku nie musisz wypełniać deklaracji PIT. Jeśli natomiast otrzymywałeś zasiłek, musisz deklarację złożyć (w tym przypadku jest to PIT-37).

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!