Jaki PIT – umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Dla osób, które w poprzednim roku podatkowym zatrudnione były na umowę o dzieło lub umowę zlecenie przeznaczony jest formularz PIT-37.

W niektórych sytuacjach konieczne może być jednak złożenie PIT-36. Dotyczy to tych, którzy oprócz pracy na umowę o dzieło lub zlecenie, uzyskiwali dochód z pracy za granicą, z działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych, z wynajmu mieszkania opodatkowanego na zasadach ogólnych lub z tzw. innych źródeł przychodu.

Zarówno PIT-37, jak i PIT-36 każdy podatnik może rozliczyć online.

pobierz program do rozliczenia pit

2 komentarze

  1. Witam, w tym roku pierwszy raz bede rozliczać pita. Pracowałam na umowe o dzieło. Czy musze dodac jakieś załączniki? I skad mam wiedzieć jakie kwoty wpisać w formularzu pit-37?

  2. Do końca lutego otrzymasz od pracodawcy PIT-11, na którym będziesz miała podane kwoty, jakie musisz wpisać na PIT-37. Załączników standardowo nie powinnaś żadnych załączać, chyba że przysługują Ci jakieś ulgi (np. za internet, za darowiznę, za dziecko), w takim przypadku należy dodać załącznik PIT/O. Program, który możesz pobrać z naszej strony pokieruje Cię krok po kroku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.