formularz pit-11

Co to są inne źródła w PIT-11?

premia od pracodawcyUstawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie określa dokładnie czym są „inne źródła„, a jedynie podaje ich przykłady. Generalnie, są to źródła dochodów, których nie można zaklasyfikować do innych, określonych w ustawie źródeł.

W formularzu PIT-11, pracodawca powinien zatem wykazać jako „Inne źródła” każdy przychód, który nie wynika z umowy o pracę, czy innej umowy, na jakiej jest zatrudniony pracownik. Mogą to być na przykład premie, fundusz socjalny, paczki na święta, bony i tym podobne dodatki. Podatnik ma obowiązek rozliczenia się z każdego uzyskanego przychodu, dlatego płatnik (pracodawca) musi wykazać je w formularzu PIT-11 przekazywanym pracownikowi.

Na podstawie PIT-11 pracownik musi wypełnić PIT-37, a najprościej jest to zrobić przez internet.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Rozliczanie z małżonkiem 2024 (PIT za 2023)

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim mogą wspólnie składać deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, że dzięki wprowadzonym zmianom związek małżeński nie musi trwać cały rok, aby para mogła wspólnie się rozliczać. 

Czytaj więcej!

Ulga na Internet 2024 (PIT za 2023)

Składając zeznanie podatkowe za rok 2023 wciąż możemy skorzystać z ulgi na Internet. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, bo ulga ta została mocno ograniczona.  Koszty poniesione za

Czytaj więcej!

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!