formularz pit-11

Co to są inne źródła w PIT-11?

premia od pracodawcyUstawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie określa dokładnie czym są „inne źródła„, a jedynie podaje ich przykłady. Generalnie, są to źródła dochodów, których nie można zaklasyfikować do innych, określonych w ustawie źródeł.

W formularzu PIT-11, pracodawca powinien zatem wykazać jako „Inne źródła” każdy przychód, który nie wynika z umowy o pracę, czy innej umowy, na jakiej jest zatrudniony pracownik. Mogą to być na przykład premie, fundusz socjalny, paczki na święta, bony i tym podobne dodatki. Podatnik ma obowiązek rozliczenia się z każdego uzyskanego przychodu, dlatego płatnik (pracodawca) musi wykazać je w formularzu PIT-11 przekazywanym pracownikowi.

Na podstawie PIT-11 pracownik musi wypełnić PIT-37, a najprościej jest to zrobić przez internet.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!