formularz pit-11

Informacja PIT-11

formularz pit-11PIT-11 – informacja o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy.

Informacje podatkowe dotyczące kwoty uzyskanego w danym roku podatku (PIT-11), które pracodawcy przekazują swoim pracownikom (oraz urzędowi skarbowemu), można przesyłać również drogą elektroniczną. Warunkiem jest podpisanie ich bezpiecznym podpisem elektronicznym (tzw. e-podpis).

Zgodnie z interpretacją Izby Skarbowej w Katowicach z 7 lipca 2011 r. (sygn. akt IBPBII/1/415-388/11/MK) doręczenie podatnikowi informacji PIT-11 przez płatnika (pracodawcę) „może nastąpić nie tylko przez bezpośrednie jej doręczenie w sposób zwyczajowy przyjęty w każdym miejscu, w którym się zastanie adresata, czy też przez operatora pocztowego, ale również i przekazanie informacji PIT-11 może nastąpić za pomocą środków komunikacji elektronicznej w taki sposób, w jaki wskazał we wniosku wnioskodawca, pod warunkiem jednak, że zachowany zostanie wzór informacji PIT-11 i będzie ona zawierała wszystkie niezbędne elementy określone przepisami prawa (w tym podpis elektroniczny lub tradycyjny)”.

Termin złożenia: ostatni dzień lutego.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!