PIT/M (DZIECI)

załącznik pit/mPIT/M – informacja o dochodach małoletnich dzieci, podlegających łącznemu opodatkowaniu z dochodami rodziców.

To załącznik składany przez rodziców, którzy doliczają do swoich dochodów przychody małoletnich dzieci. Można go złożyć jedynie z formularzem PIT-36. Zatem jeżeli rodzic chce doliczyć dochody dziecka – musi złożyć deklarację PIT-36.

W załączniku PIT/M mogą znaleźć się dochody małoletniego dziecka inne niż dochody z pracy, stypendiów czy z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku – ta grupa dochodów zobowiązuje dziecko do wypełnienia własnego rozliczenia. Takie zeznanie podpisują i składają za nie rodzice (opiekunowie prawni).

W przypadku wspólnie rozliczających się małżeństw dochód małoletniego dolicza się do sumy ich dochodów. Jeśli natomiast rodzice rozliczają się osobno, to dochód dziecka powinien zostać dodany po równej połowie na każdego rodzica.

Prawo doliczenia dochodów małoletniego dziecka nie przysługuje rodzicom pozbawionym władzy rodzicielskiej lub w sytuacji objęcia majątku dziecka przez kuratora.

pobierz program do rozliczenia pit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.