pisze

Czy złożenie PIT przez Internet wymaga podpisu elektronicznego? Czy są formularze PIT, w przypadku których ten obowiązek nie jest wymagany?

Od 2012 roku podatnicy mają możliwość składania drogą elektroniczną deklaracji, które nie wymagają podpisu kwalifikowanego. Deklaracje, takie jak PIT-36 oraz PIT-37 można składać, stosując bezpieczny podpis elektroniczny, który stanowią informacje dotyczące podatnika, jak:

  • imię i nazwisko,
  • data urodzenia,
  • identyfikator podatkowy NIP lub PESEL,
  • kwota przychodu wykazana w zeznaniu podatkowym składanym rok wcześniej.

W przypadku rozliczenia wspólnego małżonków wystarczy, że jedna ze stron wykaże dane niezbędne dla wysłania deklaracji.

Aby złożyć deklarację w formie elektronicznej, trzeba dysponować interaktywnym formularzem dostępnym na stronie Ministerstwa Finansów w systemie e-deklaracje lub skorzystać z naszego darmowego programu do PIT. Wystarczy uzupełnić informacje konieczne do wykazania podatku dochodowego, a następnie podać wymagane dla podpisu elektronicznego dane, by móc przesłać zeznanie podatkowe przez internet do właściwego urzędu skarbowego.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!