formularz pit-11

Co zrobić z PIT-11?

Każdy pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikowi do końca lutego deklarację PIT-11. PIT-11 jest to dokument, na podstawie którego pracownik wypełnia deklarację PIT-37, którą musi przekazać do urzędu skarbowego, do 30 kwietnia. Deklaracji PIT-11 nigdzie nie wysyłamy, jest to dokument tylko dla nas.

Kwoty, jakie pracodawca wykazał na formularzu PIT-11 (przychód, koszty uzyskania przychodu, pobrane zaliczki na podatek oraz składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne) pracownik ma obowiązek przepisać do odpowiednich pól na formularzu PIT-37.

Jeżeli otrzymałeś więcej niż jeden formularz PIT-11, ponieważ pracowałeś w kilku miejscach, masz obowiązek zsumować kwoty wykazane na każdym z formularzu PIT-11 i sumę tych kwot wykazać na jednym formularzu PIT-37.

Dla ułatwienia wypełnienia PITu-37 zachęcamy do skorzystania z naszego programu. Zobacz na filmie, jak z jego pomocą rozliczyć PIT.

Przeczytaj więcej: Rozliczenie PITu online

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!