Co zrobić z PIT-11?

Każdy pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikowi do końca lutego deklarację PIT-11. PIT-11 jest to dokument, na podstawie którego pracownik wypełnia deklarację PIT-37, którą musi przekazać do urzędu skarbowego, do 30 kwietnia. Deklaracji PIT-11 nigdzie nie wysyłamy, jest to dokument tylko dla nas.

Kwoty, jakie pracodawca wykazał na formularzu PIT-11 (przychód, koszty uzyskania przychodu, pobrane zaliczki na podatek oraz składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne) pracownik ma obowiązek przepisać do odpowiednich pól na formularzu PIT-37.

Jeżeli otrzymałeś więcej niż jeden formularz PIT-11, ponieważ pracowałeś w kilku miejscach, masz obowiązek zsumować kwoty wykazane na każdym z formularzu PIT-11 i sumę tych kwot wykazać na jednym formularzu PIT-37.

Dla ułatwienia wypełnienia PITu-37 zachęcamy do skorzystania z naszego programu. Zobacz na filmie, jak z jego pomocą rozliczyć PIT.

Przeczytaj więcej: Rozliczenie PITu online

pobierz program do rozliczenia pit

2 komentarze

  1. Hej, dzięki za ten artykul, troche mi wyjasnił, ale mam jeszcze jedno pytanie. Pierwszy raz w tym roku pracowałam, cały lipiec i mam pytanie kiedy dostane ten pit 11? czy muszę na to czekać aż do lutego czy pracowdawca powinien mi wczesniej ten pit przekazać, jeśli do końca roku nie bedę już pracować?

  2. W takiej sytuacji najlepiej spytac pracodawcy kiedy dostarczy PIT. Zgodnie z przepisami nie ma on obowiązku wystawiania go wcześniej. Zawsze ma czas do końca lutego, niezależnie czy pracownik pracował cały rok czy tylko część roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.Pola wymagane są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Rozwiąż równanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.