czas biegnie

Do kiedy trzeba się rozliczyć z PITu?

Terminowe złożenie deklaracji PIT jest ważne, ponieważ złożenie PITu po terminie może skutkować karą grzywny. Termin rozliczenia PITu zależy od rodzaju formularza, na jakim rozliczamy swój dochód.

Większość formularzy PIT należy złożyć do 30 kwietnia 2018 roku. Oczywiście nie trzeba czekać ze złożeniem formularza do kwietnia. Można złożyć wcześniej i nawet jest to zalecane. Osoby, które wcześniej złożą PIT, z reguły szybciej otrzymują zwrot podatku.

Termin 30 kwietnia dotyczy rozliczenia dochodów:

  • z umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło (PIT-37),
  • z działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych i innych dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych otrzymywanych bez pośrednictwa płatnika (PIT-36),
  • z działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym (PIT-36L),
  • z giełdy (PIT-38),
  • ze sprzedaży nieruchomości (PIT-39).

Niektórzy podatnicy mają jednak obowiązek rozliczenia się wcześniej – do 31 stycznia 2018 roku. W sytuacji tej znajdują się:

  • osoby prowadzące firmę na podstawie karty podatkowej (PIT-16A),
  • osoby prowadzące firmę na podstawie ryczałtu oraz osoby uzyskujące dochód z najmu opodatkowany ryczałtowo (PIT-28),
  • osoby duchowne (PIT-19A).

Większość wymienionych formularzy można rozliczyć online wykorzystując nasz bezpłatny program do PIT.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!