rozliczenie z malzonkiem

Jaki PIT wybrać – rozliczenie z małżonkiem

rozliczenie z malzonkiemJeśli oboje małżonkowie byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, powinni wypełnić formularz PIT-37. Ten sam formularz obowiązuje w sytuacji, w której jeden z małżonków był zatrudniony na etat lub na umowie cywilnoprawnej, a drugi w ogóle nie pracował.

Jeśli natomiast co najmniej jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą lub uzyskuje inne dochody wykazywane na PIT-36, oboje rozliczają się na formularzu PIT-36.

Należy jednak pamiętać, że jedynie osoby prowadzące działalność gospodarczą według skali podatkowej mogą rozliczyć PIT z żoną lub mężem. Podatników korzystających z podatku liniowego, karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego nie obowiązuje taki przywilej.

Aby rozliczyć PIT z małżonkiem, w części „wybór sposobu opodatkowania” należy zaznaczyć opcję „wspólnie z małżonkiem, zgodnie z wnioskiem, o którym mowa w art. 6 ust. 2 ustawy”.

Obejrzyj film przedstawiający jak rozliczyć PIT przez internet z małżonkiem i pobierz nasz darmowy program do rozliczenia PIT.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!