formularz pit-11

Czy można rozliczyć i przesłać PIT-11 do urzędu skarbowego przez Internet? Czy w takiej sytuacji wymagany jest podpis elektroniczny czy tradycyjny?

formularz pit-11PIT-11, wystawiany przez pracodawcę i zawierający informację o wysokości uzyskanego przez pracownika przychodu, może być przekazywany do właściwego urzędu skarbowego również online – drogą elektroniczną. Formularz musi jednak zostać podpisany tzw. e-podpisem – czyli bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Ministerstwo Finansów coraz więcej osób korzysta z możliwości przesyłania deklaracji drogę elektroniczną, w tym również PIT-11. Wymagane jest jednak jednorazowe złożenie we właściwym urzędzie skarbowym druku UPL-1. Jest to forma pełnomocnictwa uprawniająca do składania na deklaracji podpisu elektronicznego weryfikowanego przy użyciu kwalifikowanego certyfikatu.

Po przesłaniu deklaracji PIT do urzędu skarbowego zawsze należy pamiętać o zachowaniu kopii dokumentu oraz o UPO – Urzędowym Poświadczeniu Odbioru.

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!