podpis tradycyjny

Co to jest podpis kwalifikowany?

podpis tradycyjnyPodpis kwalifikowany jest to elektroniczny podpis, zgodnie z przepisami równoważny podpisowi własnoręcznemu. Aby mieć możliwość składania podpisów kwalifikowanych konieczny jest zakup specjalnego urządzenia do odczytu kart oraz aplikacji a także posiadanie certyfikatu i klucza (klucza w formie elektronicznej, tzn. hasła).

Podpis elektroniczny można zakupić w jednej z 5 firm, wpisanych do rejestru Ministerstwa Gospodarki. Koszt zestawu do podpisu kwalifikowanego to ok. 300 zł.

Warto jednak pamiętać, że od 2009 roku osoby fizyczne do wysyłki przez Internet najpopularniejszych PITów (m.in. PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39) nie potrzebują podpisu kwalifikowanego. W celu zweryfikowania tożsamości system e-Deklaracje prosi jedynie o podanie danych osobowych i kwoty przychodu z poprzedniego rocznego zeznania podatkowego.

Dowiedz się więcej: Rozliczenie PITu online

Nie czekaj z rozliczeniem PIT do ostatniej chwili. Skorzystaj z ulg i uniknij błędów. Złóż deklarację podatkową za pomocą prostego oraz bezpiecznego programu. Dowiedz się więcej.

Na rozliczenie PIT zostało:

Dni
Godzin
Minut

Skorzystaj z darmowego programu do PIT, który umożliwia szybkie, proste i bezpieczne wypełnienie formularza PIT i wysłanie przez Internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja wyposażona jest w funkcjonalności, które pomagają w bezbłędnym wypełnieniu danych, koniecznych dla poprawnego obliczenia podatku. Dowiedz się więcej.

Aktualności:

Na rozliczenie PIT pozostało:

Dni
Godzin
Minut

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!